více o masážích

Popis masáží

5

Chi Nei Tsang

CHI NEI TSANG [čchi nej cang] je starobylá taoistická masáž břicha, bříšních orgánů, meridiánů a akupresůrních bodů hlavně v oblasti břicha. Je možné s ní transformovat chronické zdravotní problémy a obnovit přirozenou vitalitu.

CHI NEI TSANGje  zčásti fyzická a zčásti energetická masáž. Je založená na principech tradiční čínské medicíny.  Západu ji zprostředkoval taoistický učitel Mantak Chia.

Břicho a jeho složitý nervový systém autonomních nervů si získává stále větší pozornost i moderní vědy. V břišní dutině existuje tolik neuronů, jako jich je v celém mozku. I proto se břišním nervovým pletením říká druhý mozek. Tyto neurony jsou z větší části nezávislé a řídí celé složité soubory funkcí jako je trávení a vstřebávání, ukládání a metabolismus živin. Podle tradičního taoistického učení tento dolní mozek přímo souvisí s naším horním mozkem, odpovídá za naši emocionalitu a zprostředkovává naše emoce dále do těla.

Břicho je také sídlo vitality a energie a podle stavu trávení lze usuzovat na celkový zdravotní (i duševní) stav.

Chi nei tsang je sestava přesných hmatů a technik, které uvolňují všechny součásti břicha – svaly, vazivové tkáně i jednotlivé vnitřní orgány.

Doporučuje se při:

 • pocitech napětí v břichu při stresu
 • při funkčních obtížích a poruchách trávení (nadýmání, zácpy, ..)
 • po operacích, kdy vznikla jizva v břišní stěně
 • bolestech v břiše nebo i v zádech (bedra)  ne akutního charakteru
 • při oslabení určitého trávícího orgánu

Podle čínské medicíny fyzické zdraví souvisí výrazně s psychikou a stav určitých orgánů ovlivňují určité emoce. Některá spojení jsou známa i nám v Evropě, např. souvislost mezi zlostí a játry a žlučníkem. Veškerý stres, napětí a negativní emotivní prožitky se kumulují tam, kde je k tomu dispozice a zde fungují oslabujícím vlivem.

Masáž Chi Nei Tsang pracuje nejen na fyzické úrovni, ale rozpouští právě i ono nakumulované napětí a emoční zátěž, podobně jako Healing Touch Tantra Terapie

KDO POTŘEBUJE  CHI NEI TSANG?

VŠICHNI. Téměř všichni máme za sebou mnoho náročných událostí, zážitků, jejichž stopy v sobě ještě naše tělo nese. Často jsme na ně již zapoměli, ale ne tak tělo. Veškerý stres, úzkosti, obavy jsou přesně to, co v sobě máme uchováno a od čeho nám může Chi Nei Tsang pomoci se uvolnit.

Chi Nei Tsang se doporučuje aplikovat několikrát s přestávkami cca 10 dní, protože břicho většiny z nás je natolik vystresované a v napětí, že se nelze dostat při jediné terapii až na hlubší úroveň a ošetřit všechny orgány. Také je možné, že Vaše reakce bude výrazná a břicho budete ještě několik dní po terapii cítit.

Dobré zkušenosti jsou s touto terapií:

 • u funkčních obtíží se žaludkem
 • syndromu dráždivého tračníku
 • gastroezofageálního refluxu (pálení žáhy)
 • velké nervozitě, stresu, přílišné zodpovědnosti
 • u sociálních fobií typu panické poruchy
 • u bolestí zad, které nemají standartní vysvětlení

PRŮBĚH TERAPIE

Klient leží při této masáže oblečený pohodlně na zádech, pouze oblast břicha je odhalena. Terapie trvá okolo 90-100 min.

5

Thajská masáž

Podstata tradiční thajské masáže spočívá ve vyvíjení tlaku na akupresurní body, svaly a šlachy v kombinaci s nenásilným protahováním končetin a páteře. Postupně zbaví vaše tělo napětí a zajistí tak harmonický soulad všech jeho částí. Masáž probíhá ve volném oblečení, popř. ve spodním prádle a je vhodná pro všechny věkové kategorie. Pravidelné masáže napomáhají pohyblivosti kloubů, posilují činnost vnitřních orgánů, zlepšují krevní oběh a posilují nervový systém. Blahodárné účinky na sobě pocítíte téměř okamžitě.

Masíruje se tradičně na podložce na zemi. Výsledkem je pocit naprostého uvolnění a lehkosti.

5

Olejová /švédská/ masáž

Klasický způsob masáže a relaxace v podobě olejové masáže je určen všem, koho trápí bolesti zad nebo svalová ztuhlost. Masáž se provádí nejen za účelem relaxace, regenerace a uvolnění bolavých svalů, ale slouží také k uvolnění nejrůznějších blokád.

K této masáži se na rozdíl třeba od klasické thajské masáže, používají různé masážní oleje. Pokud je masáž prováděna správně a s citem, je přínosem pro celý lidský organismus.

 • uvolňuje blokády zad a ztuhlé svalstvo
 • regeneruje přetížené a namožené svaly dolních či horních končetin
 • má pozitivní vliv na celý pohybový aparát, harmonizuje svalový tonus, čímž se zvyšuje pohyblivost kloubů
 • snižuje bolesti hlavy a migrény
 • prokrvuje celý organismus a zrychluje metabolismus, čímž dochází k rychlejšímu odplavování toxinů z těla.
 • má dobrý vliv na lymfatický systém i na pokožku, která je prokrvená a zdravější
 • výborná relaxační technika – i relaxace může být důvodem pro masáž
 • masáže odbourávají stres, snižují napětí jak v těle, tak v mysli
 • masáže zlepšují potíže se spánkem
 • pravidelné masáže působí preventivně proti potížím s pohybovým a kloubním aparátem

Doporučení před masáží

Je dobré vyhradit si dostatek času a to nejen na masáž, ale být v klidu i před ní a po ní. Je dobré posléze nikam nepospíchat a nezabývat se stresujícími záležitostmi.

Před masáží se striktně nedoporučuje konzumovat alkohol ani jiné podobné látky.

Masáž je kontraindikována horečkou, zánětlivým onemocněním, onkologickým postižením, chřipkou a dalšími stavy jako je poúrazová doba a těhotenství, vyhřezlá ploténka a pod. Pokud si nejste jisti, prosím konzultujte s lékařem, případně se mnou dopředu.

Na masáž je nejlepší dorazit osprchovaní /dopředu nebo u mě na místě/a s sebou si přibalte volné oblečení a ponožky /případně mohu nabídnout/.

Po masáži je třeba hodně pít bylinkový čaj nebo vodu. Těžké jídlo a alkohol se nedoporučuje stejně jako kouření.

Pokud máte oblíbený playlist, připravte si ho s sebou 🙂