Cvičíte jógu a začínáte s akrojógou. Necvičíte jógu, ale věnujete se nějakému sportu a akrojóga vás moc láká? Vůbec necvičíte ale s nadšením se chystáte vrhnout do akrojógy..ve všech těchto případech jistě velmi oceníte základní přípravné „rozcvičky“ které vám na cestě akrojógy, zejména na jejím začátku mohou velmi pomoci.

Představují přípravu na akrobatickou/solární/ část akrojógy – solar asana
a terapeutickou/lunární část akrojógy – lunar asana
Obě rozcvičky byly vytvořeny akrojógovou organizací acroyoga.org a jejich zvládnutí je mimo jiné i podmínkou TTC. Jsou hlavně založené na józe a výběr prvků v obou sekvencích je volen tak, aby připravil vždy na danou část akrojógy. Ideální je samozřejmě ovládnout obě.

Solární rozcvička kombinuje silové, inverzní prvky a rozvoj flexibility v ideálním poměru tak, aby pro vás prostě akrojóga byla snazší. Pomůže vám rychleji zvládnout pozice hlavou dolů, protáhnout potřebné svaly i pochopit jaké „zpevnění těla “ je pro akrojógu potřeba. Je dobré ji zařazovat ve dny, kdy netrénujete akrojógu s partnerem, třeba jako součást vašeho sólo tréninknu.

Lunární rozcvička kombinuje cviky a pozice, které vám pomohou nejen s terapeutickou akrojógou /therapeutic flying/ , ale i s thajskou masáží, které je také součástí akrojógy. /v lekcích ji zařazujeme na konec hodiny/ , při víkendových akcích je pak zařazena na samostatný večerní blok. Rozcvička učí některé pozice ve kterých masírovat, ale také inspiruje v tom, jak najít potřebné zklidnění mysli před vlastní praxí.
Obě rozcvičky považuji za skvělý zdroj inspirace.
Vyzkoušejte a přesvědčte se