Akupresura souvisí ve stlačování či aktivaci určitých míst na těle. Tato technika může vést k úlevě od bolesti, snížení úzkosti či stresu. Akupresura harmonizuje celé tělo a to i po energetické úrovni.
Tato alternativní léčebná technika má kořeny zejména v čínské medicíně a vyvíjela se po mnoho stovek let.

Akupresurní /tlakové/ body jsou lokalizovány na energetických liniích těla – meridiánech. Tyto dráhy procházejí celým tělem a je jich velké množství, stejně tak jako akupresurních bodů.

Celou řadu bodů můžeme najít na hlavě a krku. Většinou jsou spojovány s bolestí hlavy či její těžší formou – migrénou. Mnohé působí i proti úzkosti, nervozitě a stressu. Bolest hlavy je jistě velmi široký pojem a proto i umístění různých tlakových bodů působí proti jisté formě bolesti hlavy… může to být bolest hlavy ze špatného sezení, od neustálého koukání do počítače nebo z přílišného soustředění.

Body si můžeme stlačovat sami, nebo instruovat druhou osobu. Na to jakým tlakem a jak dlouho se body aktivují není jednoznačná odpověď. Některé stačí několik sekund, ale při již rozjeté bolesti hlavy doporučuji projet všechny body, tlačit delší dobu a to až jednu minutu a celé kolečko zopakovat jednou či vícekrát, dokud necítíme úlevu. Intenzita tlaku je velmi osobní, jdeme do bolesti, u které cítíme že nám dělá dobře.

akupressure_poins_head