Představíme si soubor pravidel či doporučení, která se vyplatí ctít při každé skupinové lekci. Jsou napsána s lehkou nadsázkou a možná budou působit trochu humorně. Klidně se zasmějte, ale uvědomte si, že na každém bodě je něco pravdy a vezměte si to k srdci 🙂

Acroyoga je kontaktní záležitost, na vedených lekcích, jamech, workshopech, neustále pracujete s tělem někoho druhého, ať jsi letec báze nebo spotter. Právě z pohledu přílišné intimnosti, či hygieny je někdy acroyoga odsuzována. Příčinou je nejčastěji nepříjemná zažitá zkušenost, které může citlivější jedince od další praxe zcela odradit. Dodržujte následující body a dopřejte sobě i ostatním super hodinu.

1,Hygiela nohou a rukou
Nenosíme boty a bosá chodidla jsou v kontaktu s tělem partnera. Samozřejmostí by měly být čisté nožky, umyté ideálně před lekcí. Pokud se celý den paříte v jedněch botách a poté přímo jedete na lekci, nemusí být chodidla po vybalení z obuvi a ponožek v nejlepší kondici. Čisté a nepropocené nohy jsou železné pravidlo číslo jedna. Ruce samozřejmě taky. Pokud se víc potíte, používejte speciální spreje nebo magnezium.

2,Nehty
Vztahují se k prvnímu bodu. Nehty by měly být čisté. Co se týká délky – netvrdím, že gelové nehty ani delší manikůra jsou zakázané, ale sami zjistíte, že to není úplně praktické. Držení musí být pevné a delší drápky se mohou nepříjemně zarývat do ruky partnera. Při prudšímu pohybu může dojít i ke stržení nehtu a to také není úplně super záležitost.

3, Oděv
Čím veselejší, tím lepší. Nebojte se odvázat, ukažte svou individualitu. Barvy, nápisy, originální střihy se cení. Pozor jen na ozdoby, řetízky, přívěsky, mašle. Nic takového by nemělo při cvičení překážet. Příliš volný oděv také není nejvhodnější, stejně jako ultraminiaturní „bikiny style“ kousky. Báze má dole neuvěřitelný výhled a letci /holky/ určitě nechcete aby se pozornost partnera pod vámi směřovala jinam než na to co právě děláte. Podprsenka, které sedí /a drží to co má/ je základ, jste často hlavou dolů a nechcete, aby někde něco lezlo nebo vypadávalo.
Že by oblečení mělo být čisté a nepropocené jistě není třeba dodávat. Nesvěťte tílko v pytlíku na cvičení měsíce, po hodině s ním šup do pračky. Pokud se potíte i během hodiny, noste jedno tričko navíc, které můžete v průběhu převléknout.

4, Přílišná intimita
A jsme u toho. Hodiny nejsou místem pro ošahávání holek, ne ne. Dělám si trochu legraci, ale ne úplně. Pamatujte, že pro někoho, zejména pokud nikdy párový sport nedělal, je i držení hand to hand velmi intimní. Postupujte s každým opatrně a s rozumem, spotteři neobjímejte svoje letce. Přehnané spottovaní není vhodné stejně jako nedbalý spotting,… ne ten je asi ještě horší. Letcům dopřejte volnost, buďte však okolo a bdělí.
Ano, jsou cviky, kdy hlava letce přijde „do rozkroku“ báze, nebo to tak alespoň vypadá. Pokud se do toho někomu nechce, nenuťme jej. Někdo tyto cviky raději dělá se svým stálým partnerem, ale ne s ostatními, i to je v pořádku. Nedělejte nikdy nic, co vám není příjemné.

5, Vlásky
Čisté a umyté – jasně. Neotřelé účesy a barvy se cení. Pokud nedáte dopustit na dredy, ok, ale vždy čisté. Tak to bychom měly. Ještě jedna důležitá věc – pokud máte vlasy delší, měly být vždy pevně sepnuty sponkou, gumičkou do formy jako je culíček, drdůlek, copánek, dva copánky, a pod.

6, Intenzivní vůně
Deodeodorant je fajn, ale pozor na dráždivé vůně. Někdo je na toto velmi citlivý a silná vůně může působit velmi negativně. Antiperspirant je nevyhnutelný základ, parfém nechte doma.

7, Šperky
Větší náušnice, řetízky, náramky před hodinou sundejte. Snadněji než si myslíte se mohou zachytit za prst u ruky/nohy… a strhnout.

8, Atmosféra
Na hodiny choďte vždy zvesela s dobrou náladou, kterou si chcete zachovat a předat i ostatním.

9,Práce ve skupině
Já vím, že zkoušet nový prvek je super a všichni chceme honem honem do toho. Buďte k sobě ve skupině ale navzájem hodní a ohleduplní a STŘÍDEJTE SE! Nikdo by neměl celou hodinu pouze spottovat, bázovat….

10, Pokud si myslíte, že váš partner má v některém bodě nedostatky, odkažte ho na tuto stránku /nenápadně/.